Exkurze - Praha 26.5.2024

Exkurze - Praha

Exkurze – Praha

Ve dnech 24.-25. 5. 2024 se vybraní žáci 9. tříd a dva učitelé vydali do našeho hlavního města na výlet spojený s návštěvou krypty kostela sv. Cyrila a Metoděje, ve které sváděli svůj poslední hrdinný boj parašutisté, kteří zabili R. Heydricha. Druhou navštívenou expozicí bylo pak armádní muzeum, ve kterém bylo možné prohlédnout si kolem 7500 předmětů spojených s historií vojenství. Žáci samozřejmě měli také dostatek rozchodů a možností k občerstvení a nákupům.

První den jsme si tak prohlédli kryptu, zašli si na Petřín, do nákupního centra Nový Smíchov a cestou zpět jsme prošli Pražský hrad, Karlův most a viděli také orloj na Staroměstském náměstí. Na ubytovnu jsme se dostali po 22. hodině a žáci byli natolik po celodenním chození unaveni, že neměli sílu vymýšlet žádné hlouposti a celkem brzy usnuli.

Druhý den nás čekalo armádní muzeum, ve kterém jsme strávili necelé dvě hodiny. Následoval rozchod na oběd na Václavském náměstí a návrat vlakem do Havířova. Věříme, že se žákům exkurze líbila, získali další nejen znalosti, ale také zážitky a budou mít na co vzpomínat. I přes předpověď velice špatného počasí nám nepršelo a počasí nám přálo.

Případné postřehy žáků budou doplněny.