Den mobility 7.10.2024

Evropský den mobility

V pátek 20.9.2024 se třída IX.B  zúčastnila Evropského dne mobility. Společně jsme došli na náměstí Republiky, kde na nás už čekalo pódium s konferenciérem, který nás seznámil s programem dopoledne.

Hlavním bodem byla soutěž dvojic z různých základních škol. Z naší třídy byly vybrány 2 dvojice soutěžících „Adam a Eva“, kteří neplýtvají energií. Největším oříškem byla lezecká stěna, kterou naši borci Natalka s Nikolasem a Magda s Tomášem zdolali na výbornou. Pak je ještě čekala překážková dráha s různými záludnostmi.

V doprovodném programu jsme obdivovali naši spolužačku Nellu Ondráčkovou, která vystupovala ve skupině Taekwondo. Shlédli jdme i parkurová vystoupení a mnoho dalších. Z této akce jsme odcházeli plni dojmů. Z více než 20 dvojic se ty naše umístily na krásném 4 a 5 místě. Všichni čtyři dostali hodnotné dárky formou finační poukázky do Shopping Parku v Ostravě.

Děkujeme městu za krásnou akci a již se těšíme na další.

Žáci IX.B